Organizacje Elity 
IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Organizacje Elity

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Vida
Bogini

Liczba postów : 44
Join date : 26/12/2014

PisanieTemat: Organizacje Elity   Sob Lis 05, 2016 3:44 pm
Wszelaka szlachta, magnateria, władze państwowe już z założenia należą do Elity. Ich dobrobyt zależy od tego ile podatków wezmą tym razem od najbiedniejszych. Ten stan społeczny jest rozbestwiony, egoistyczny, sztuczny i mroczny. Jednym ulubionych zajęć Elity jest handel niewolnikami, patrzenie na walki gladiatorów, zażywanie Nilu, oddawanie się rozpuście. Właściwie żyć nie umierać, poza tym że rebelianci zaczynają działać i już na tyle dobrego nie mogą sobie pozwolić. Elita zaczyna się organizować, a na jej czele stoi dowódca armii. Nie mogą godzić się, aby Huragan grasował na ich terenie. Zasady, które wydaje Elita są surowe i bardzo mocno egzekwowane. Władza zajmuje się papierkowymi robótkami, a ich wojsko? Jedno z bardziej lojalnych jakie mogli sobie znaleźć. Jeżeli mają pieniądze armia zrobi wszystko dla cesarza.
RangiCesarz to najważniejsza osoba w Nyralii, podejmuje wszystkie decyzje. Dla niektórych jest Bogiem. Jego zdanie jest jedynym, które panuje w rzeczywistości królestwa. Jeżeli ktoś mu się sprzeciwi czeka go najczęściej kara śmierci. Ta ranga jest niedostępna dla graczy.

Rodzina cesarza - ludzie ustawieni na całe życie, przynajmniej dopóki nie powieszą cesarza za jego zbrodnie. Cesarz otruł, lub powiesił całą swoją rodzinę w obawie przed utratą władzy. Jedyną rodziną, która mu została to dwie siostry oraz matka.  Kobiety używają życia pałacowego, nie kwapią się żadną robotą, bo nie widzą w tym celu.

Namiestnik - osoba odpowiedzialna za brudną robotę, pośrednik cesarza oraz władza wykonawcza. To on doradza cesarzowi oraz załatwia sprawy, którymi nie warto by zajął się sam bóg. To on głównie dowodzi podczas spotkań rady pięciu (spotkań doradczych dla cesarza, podczas których zapadają najważniejsze decyzje dla cesarstwa).

Wekslarz - osoba odpowiedzialna za finanse państwa i członek rady pięciu. To ten osobnik podnosi bezlitośnie podatek biednym dzielnicom, a te bogate najczęściej zostawia w spokoju. Uzupełnianie finansów państwa na różne imprezy, czy turnieje rycerskie. Dba by cesarz i reszta elity posiadała odpowiednią ilość złota.

Kapłan Vidy - osoba odpowiedzialna ze resztki kultu Vidy oraz członek rady pięciu. Osoba ekscentryczna, która jak mówi legenda posiada dalej kontakt z boginią. Gdy reszta rady zawodzi to kapłan sugeruje wybraną drogę, którą przepowiedziała mu Vida.

Hetman - generał nad generałami, osoba odpowiedzialna za wszystkie działania sił zbrojnych. Ocenia siły zbrojne huraganu oraz innych państw. Twarda, postawna osoba, której celem jest służenie cesarzowi.


Sekretarz - każdy członek rady pięciu posiada swojego sekretarza, który nosi największe sekrety przełożonego. To oni wykonują największej wagi zadanie dotyczące dyplomacji, udzielania informacji, czy inspekcji świątyń Vidy.

Dworzanin/Dama Dworu - mieszkańcy zamku, w którym zamieszkuje cesarz. Są to osoby, które posiadają swoje zadania w zamkach i dotrzymują towarzystwo jego właścicielom. Niektórzy z dworzan występują dla cesarza, aby zapewnić mu rozrywkę.  

Lord - osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie jednej z wielkiej dzielnicy. To on uchwala terenowe plany i zarządza gospodarką powierzonego mu terenu. Jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku publicznego oraz współudziale się w obronie dzielnicy i kraju.

Urzędnik - osoba, która dba aby każdy papierek się zgadzał. To on najczęściej przeprowadza spisy, czy zbiera podatki. Mimo że urzędnik urzędnikowi nie równy to oni mają najwięcej styczności z pozostałą częścią społeczeństwa.

Szlachta -  ludzie, którzy w życiu dorobili się, tylko dzięki przodkom uczestniczącym we wszystkich wojnach. Nie robią nic produktywnego dla kraju. Zazwyczaj leżą i nic nie robią. Bo w końcu po co robić? Im się po prostu należy. Niektórzy zacierają swoje rączki przy rozprowadzaniu narkotyków, czy handlem ludźmi.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Organizacje Elity
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nyralia :: Administracja :: Wiedza :: Grupy i Organizacje-
Skocz do: